5 WRZEŚNIA 2017, wtorek

 

godz. 19.00 „GINCZANKA. CHODŹMY STĄD” – POKAZ PRZEDPREMIEROWY SPEKTAKLU TEATRU ŻYDOWSKIEGO

Scena Kameralna im. Szymona Szurmieja, Teatr Żydowski, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana

Reżyseria i adaptacja: Krzysztof Popiołek, scenografia: Anna Wołoszczuk, kostiumy: Piotr Popiołek

Wystąpi: Ewa Dąbrowska, muzyka na żywo: Andrzej Perkman

„Nie boję się ogromu świata” – pisała mała dziewczynka w ostatnich latach pokoju, w świecie pięknej przeszłości. Nie wie jeszcze, że będzie to brutalnie przerwana, niedokończona opowieść: o nieuczciwej śmierci, o przedwczesnym umieraniu. To otwierające zdanie wypowiada do nas z końca przedwojennej Warszawy. Już nie będzie takiego lata, takiego miasta, takiego świata. Kolejne miejsca, z których trzeba uciekać – Warszawa, Lwów, Kraków – staną się ciągiem nie tylko geograficznym. To przede wszystkim łańcuch stanów lękowych, przez które przechodzi Ginczanka.

„Coś przyjdzie: miłość albo wojna” – pisze na długo przed 1939 rokiem. Nieustanne przeczucie nadciągającej katastrofy, poczucie, że może nas nie być, generuje pytanie: jak pożegnać się ze światem, wiedząc, że nadchodzi koniec?

Impreza towarzysząca

Bilety do nabycia na: Ebilet.pl, Eventim.pl, Teatr-zydowski.art.pl oraz od 31 lipca w kasie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56