31 SIERPNIA 2017, czwartek

 


godz. 10.00 ZWIEDZANIE CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO NA BRÓDNIE Z PRZEWODNIKIEM

Cmentarz żydowski na Bródnie, ul. Św. Wincentego 15

Zapisy do 29 sierpnia na adres: zapisy.brodno@jewish.org.pl

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie


godz. 11.30-17.00 SESJA NAUKOWA: DROGA MŁODYCH. WYCHOWANIE, POLITYKA I KULTURA WIZUALNA. SESJA W 120-LECIE POWSTANIA BUNDU”

Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 | wstęp wolny

Opieka merytoryczna: dr Karolina Szymaniak (UWr/ CKJ/ ŻIH)

godz. 11.30 Otwarcie sesji

godz. 11.45-12.45 I. Międzywojnie

Prowadzenie: Michał Trębacz (IH UŁ)

Magdalena Kozłowska (IH UW): Przyszłość, tutejszość, koleżeństwo – bundowska młodzież w międzywojennej Polsce

Anna Szyba (Freie Universität Berlin): „Czy wolno niszczyć mrowisko? i inne pytania. Nauczanie całościowe w praktyce pedagogicznej Szlomo Gilińskiego”

Dyskusja

godz. 12.45-13.00 Przerwa kawowa

godz. 13.00-14.00 II. Zagłada i powojnie

Prowadzenie: Helena Datner (ŻIH)

Michał Trębacz (IH UŁ): „Młodzież bundowska w gettach. Warszawa-Łódź-Białystok”

Martyna Rusiniak-Karwat (ISP PAN): „Nowa droga młodych. Cukunft w Polsce po 1945 roku”

Dyskusja

godz. 14.00-14.45 Przerwa obiadowa

godz. 14.45-16.30 III. Ikono- i fonosfera Bundu. Historia i dziedzictwo

Prowadzenie: Magdalena Kozłowska (IH UW)

Renata Piątkowska (Muzeum POLIN):Na tle sztandaru. Sfera wizualna Bundu”

Bella Szwarcman-Czarnota („Midrasz”):Śpiew jako narzędzie kształtowania tożsamości i świadomości. Jankl Trupiański, Josl Mlotek, Adrienne Cooper – trzy muzyczne pokolenia”

Anna Szczepańska (Université Paris Panthéon-Sorbonne): „Nowoczesna sztuka propagandy światowej: film Droga młodych Aleksandra Forda (1936) na ekranach Paryża, Londynu i Nowego Jorku”

Dyskusja

Uczestnicy sesji będą mogli otrzymać wejściówki na premierę filmu „Droga młodych/Mir kumen on” w Kinie Iluzjon


godz. 17.00 „A TOURIST’S GUIDE TO WARSAW” HILLELA MITELPUNKTA, REŻYSERIA EUGEN GYEMANT – SPEKTAKL PAŃSTWOWEGO TEATRU ŻYDOWSKIEGO Z BUKARESZTU

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana

Reżyseria: Eugen Gyemant, asystentka reżysera: Alice Gyemant-Selin, scenografia: Sabina Vesteman, Bianca Vesteman, projekt świateł: Alexandru Macrinici, Alexandru Mihăilă

Obsada: Maia Morgenstern (Marga), Claudiu Istodor (Joseph), Natalie Ester (Bina), Rudi Rosenfeld (Lazerovitch), Viorica Bantaș (Vera)

Matka wraz z synem przyjeżdżają do Warszawy, aby odzyskać budynek, który przed II wojną światową należał do ich rodziny. Ich wspólna podróż ujawnia międzypokoleniowy konflikt, relacje łączące ich z ojcem, który zmarł wiele lat wcześniej, pokazuje też „lekcję”, jaką był Holokaust dla pokolenia, które go przeżyło, ale i dla młodszych, którzy przeszli przez okrutne doświadczenie dzieciństwa. Warszawa została przedstawiona w sztuce bajkowo. Równie dobrze mógłby to być Bukareszt czy Budapeszt. Warszawa to przeszłość, którą niosą ze sobą nasi rodzice. Trudna przeszłość, o której nie będą w stanie zapomnieć, a jednocześnie jest to miejsce, za którym, o dziwo, tęsknią. [Hillel Mitelpunkt]

Impreza zorganizowana we współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury

Spektakl z tłumaczeniem na język polski. Czas trwania 2 godz. 10 min, spektakl bez przerwy

Bilety do nabycia wkrótce na Eventim.pl i Teatr-zydowski.art.pl oraz od 31 lipca w kasie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56


godz. 17.00 ŻYDOWSKI SALON LITERACKI: PROMOCJA KSIĄŻKI „NIE MOGLIŚMY POJĄĆ, DLACZEGO… LOSY I PRZEŻYCIA DZIECI HOLOCAUSTU” ANNY KOŁACIŃSKIEJ-GAŁĄZKI Z UDZIAŁEM JOANNY SOBOLEWSKIEJ-PYZ, PRZEWODNICZĄCEJ STOWARZYSZENIA „DZIECI HOLOCAUSTU” W POLSCE

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Wielka historia opowiedziana z perspektywy losów pojedynczych jej uczestników, ukazująca indywidualne przeżycia – jest łatwiejsza do pojęcia. Osobisty wymiar tragedii pozwala nam głębiej wniknąć w jednostkowe uczucia i doświadczenia. (…) Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim Autorom tomu, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi najtrudniejszymi, najbardziej bolesnymi doświadczeniami – konfrontując nas z bolesną przeszłością, prowokując do stawiania trudnych pytań i odnajdywania niewesołych odpowiedzi. Bo przecież czytelnik, mimo najlepszych chęci, także „nie może pojąć, dlaczego”. [fragm. recenzji prof. Barbary Engelking]

Wydawca: Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Warszawa 2017


godz. 17.00 SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ NASZKOWSKĄ, AUTORKĄ KSIĄŻKI „WYGNANI DO RAJU. SZWEDZKI AZYL”

BookBook Księgarnia Hoża, ul. Hoża 29/31 | wstęp wolny

Krystyna Naszkowska – polska dziennikarka prasowa. „Wygnani do raju” to szczere, przejmujące i zaskakujące rozmowy z ludźmi, dla których przymusowa emigracja nie była tylko osobistą katastrofą, ale również bodźcem, by zacząć życie na nowo. Crème de la crème szwedzkiego społeczeństwa, a wszyscy to… emigranci z Polski, których wygnała antysemicka nagonka w 1968 roku.

„Wygnani do raju. Szwedzki azyl” – Wydawnictwo Agora, 2017

Impreza zorganizowana we współpracy z księgarniami BookBook


godz. 17.00 „KARSKI JAKO PRZYKŁAD DLA MŁODYCH LIDERÓW”

Plac Bankowy 2, Błękitny Wieżowiec, wejście od ulicy Tłomackie, sala na parterze | wstęp wolny

Spotkanie prezentujące stypendium Georgetown Leadership Seminar, waszyngtoński program Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.

W spotkaniu wezmą udział stypendyści GLS.

Impreza zorganizowana we współpracy z Fundacją Edukacyjną im. Jana Karskiego


godz. 17.30 KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY ŻYDOWSKIEJ: „MIĘDZY WARSZAWĄ A TEL AWIWEM – ŻYDOWSKIE UNIWERSUM NARODOWE W II RZECZYPOSPOLITEJ” – WYKŁAD DR RENATY PIĄTKOWSKIEJ

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

Jak Abraham Ostrzega, artystyczna spółka Levitt-Him, Wilhelm Wachtel czy Jehuda Wermus  tworzyli narodowy świat żydowski w sztuce.

Renata Piątkowska – historyczka sztuki, muzealniczka, badaczka sztuki i kultury polskich Żydów.


godz. 17.30 „BRONISŁAW KAPER – NASZ CZŁOWIEK W HOLLYWOOD” – WYKŁAD ANDRZEJA KRAKOWSKIEGO

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Przybywająca z wizytą do Los Angeles światowa elita swoje pierwsze kroki kierowała zazwyczaj na Hollywood Boulevard. Polscy dygnitarze zaczynali natomiast od spotkania z Bronisławem Kaperem. Kim więc był i co sobą reprezentował? Urodzony w Warszawie, słynny kompozytor, wieloletni członek zarządu Amerykańskiej Akademii Filmowej, laureat Oscara, szablista, niestrudzony i najlepszy ambasador polskiej kultury na Zachodnim Wybrzeżu, człowiek z niesłychanym poczuciem humoru. Drzwi do krainy snów otworzył mu napisany dla Jana Kiepury przebój „Ninon”. W sumie skomponował ilustrację muzyczną do około 150 filmów!


godz. 18.00 KONCERT ETHNO-JAZZOWY DIMA GORELIK TRIO |IL, PL|, WYSTĄPIĄ: DIMA GORELIK (GITARA, WOKAL), SHACHAR ELNATAN (GITARA, PERKUSJA), FRANCISZEK POSPIESZALSKI (KONTRABAS)

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | impreza biletowana

Trio Dimy Gorelika to doskonała mieszanka brzmień ethno-jazzu, bazującego na tradycjach muzyki izraelskiej z wpływami brzmień całego świata. Lider tria – Dima Gorelik to izraelski gitarzysta, wokalista i kompozytor, który uczestniczy w projektach muzycznych z wieloma uznanymi artystami, nieustannie rozwija swoją muzyczną tożsamość i ponadprzeciętne umiejętności techniczne, zdobywając przy tym uznanie publiczności i krytyków oraz prestiżowe nagrody muzyczne! Kolejnym gitarzystą (a także perkusistą) w składzie jest jeden z najoryginalniejszych artystów rozkwitającej sceny jazzowej w Izraelu, Shachar Elnatan. Mimo młodego wieku współpracował już z wieloma muzykami światowego formatu i coraz częściej można go usłyszeć na młodej, nowojorskiej scenie jazzowej. Trio uzupełnia kontrabasista Franciszek Pospieszalski, grający zarówno w projektach folkowych (Transkapela, Joszko Broda), jak i w formacjach nowoczesnego jazzu. Stale też obecny w składach rodziny Pospieszalskich.

Bilety do nabycia na Eventim.pl i Teatr-zydowski.art.pl oraz od 31 lipca w kasie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane


godz. 18.00 OTWARCIE WYSTAWY „BRATNIE DUSZE – 3 PUNKTY WIDZENIA”: MAŁGORZATA KRASUCKA MARGALIT – MALARSTWO, LILI FIJAŁKOWSKA – MALARSTWO, WIESŁAW FIJAŁKOWSKI – RZEŹBA

Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, Galeria 2. Piętro | wstęp wolny

Jesteśmy trzyosobową grupą twórczą artystów plastyków, którzy w swojej twórczości poruszają wiele tematów, a wśród nich często powracającymi są motywy związane z judaizmem. Każdy z nas ma swoją wizję plastycznej interpretacji tematyki żydowskiej i dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć wspólną kolekcję malarstwa i rzeźby „3 Punkty widzenia”, która stanowi zwartą tematycznie i artystycznie kompozycję – mówią o sobie autorzy wystawy.

Wiesław Fijałkowski swoimi rzeźbami nawiązuje do Holokaustu. Na bruku Getta Warszawskiego, z murów mówiących kamienic wyłaniają się postaci Żydów – zbiór tych rzeźb tworzy instalację ceramiczną.

Lili Fijałkowska  pokazuje cykl obrazów „Znaki Tożsamości”, w którym przedstawia symbolikę żydowską, a w cyklu „Mój żydowski świat”, życie sztetli – miasteczek żydowskich.

Małgorzata Krasucka MARGALIT, nawiązując do obyczajów, obrzędów i świąt żydowskich, prezentuje cykl „Tradycja”, a cykl obrazów „Zatrzymane w kadrze”, to symboliczne scenki nawiązujące do opowieści żydowskich.

Zorganizowano we współpracy z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa

W dniach 1, 2 i 3 września wystawa otwarta w godz. 11.00-18.00, od 4-30 września 2017 w każdy wt., śr. i czw. w godz. 15.00-19.00.


godz. 19.00 „SZABASOWA DZIEWCZYNA” [THE CONVERTIBLE GIRL] DANIELA SIMONA, REŻYSERIA MARCIN SŁAWIŃSKI – SPEKTAKL TEATRU ŻYDOWSKIEGO

Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a | impreza biletowana

Reżyseria: Marcin Sławiński, przekład: Janusz Tencer, scenografia: Wojciech Stefaniak, kostiumy: Agnieszka Kaczyńska, asystent reżysera: Ernestyna Winnicka

Obsada: Piotr Chomik (Policjant/Goniec/Jonasz Steinberg), Sylwia Najah (Krystyna), Henryk Rajfer (Rabin Rotszyld), Dawid Szurmiej (Policjant/Goniec/Jonasz Steinberg), Marek Ślosarski (Ron Goldman), Ernestyna Winnicka (Pani Goldman), Maciej Winkler (Rabin Silwerman), Wojciech Wiliński (Rabin Hahn)

Ron jest amerykańskim Żydem w średnim wieku, a Krystyna to młoda, piękna Amerykanka. Ron kocha Krystynę, a Krystyna Rona. Ona chce ślubu ale on, po dwóch rozwodach, boi się małżeństwa i dlatego stwarza pozór, że na przeszkodzie ich związkowi stoi to, że Krystyna nie jest Żydówką. Roztropna dziewczyna jednak i na to znajduje rozwiązanie. Postanawia, ku zaskoczeniu Rona, przejść na judaizm. Tu rozpoczyna się pełna humoru, wyboista droga Krystyny do judaizmu. „Szabasowa Dziewczyna” to urocza, zabawna komedia romantyczna z „happy endem”.

Autorem sztuki The Convertible Girl jest amerykański dramaturg Daniel Simon, o którym jego uczeń, Woody Allen powiedział: „Tego, co wiem o komedii, nauczyłem się od Daniela”. Sztukę reżyseruje Marcin Sławiński, którego przedstawienia od lat bawią warszawską publiczność teatrów: Kwadrat, Komedia i Capitol.

Dobra zabawa gwarantowana!

Impreza towarzysząca. Czas trwania 1 godz. 40 min, spektakl bez przerwy

Bilety do nabycia na: Ebilet.pl, Eventim.pl, Teatr-zydowski.art.pl oraz od 31 lipca w kasie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56

Uwaga: „The Convertible Girl” Daniela Simona jest prezentowana w ramach umowy zawartej z Samuel French, Inc. – filmowanie lub wykonywanie nagrań elektronicznych czy innych form nagrań audio i/lub wideo bądź rozprowadzanie nagrań na dowolnym nośniku, w tym w Internecie, jest surowo zabronione, jest to naruszenie praw autora i podlega zaskarżeniu na mocy prawa chroniącego prawa autorskie, które obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na: www.samuelfrench.com/whitepaper


godz. 19.00 NIE TYLKO „KRZYŻACY”… PRZEGLĄD FILMÓW ALEKSANDRA FORDA Z LAT 1933-48: „MIR KUMEN ON” [DROGA MŁODYCH] (POLSKA 1936, 60 MIN) – PREMIERA ODRESTAUROWANEJ CYFROWO WERSJI FILMU

Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a, sala Stolica | impreza biletowana 

Scenariusz: Wanda Wasilewska, Jakub Pat, zdjęcia: Stanisław Lipiński, muzyka: Henryk Kon, Jankiel Trupiański

Seans poprzedzi wprowadzenie dr Anny Szczepańskiej dotyczące twórczości Forda, a po jego zakończeniu odbędzie się debata na temat historii filmu i kulis jego rekonstrukcji cyfrowej z udziałem parterów projektu, m.in.: Serga Bromberga (Lobster Films), Martina Koerbera (Deutsche Kinemathek), Elżbiety Wysockiej (FINA) oraz Anny Szczepańskiej (Paris 1 Panthéon Sorbonne).

Film przedstawia codzienne życie, metody wychowawcze oraz leczenie dzieci zagrożonych gruźlicą w zakładzie leczniczym im. Włodzimierza Medema w Miedzeszynie. W latach 1926-1939 leczyło się w nim prawie 10 tys. dzieci z ubogich rodzin żydowskich. W filmie nie występują aktorzy profesjonalni a przywoływane obrazy pełne są dokumentalnego autentyzmu. W 1942 roku pracownicy i podopieczni sanatorium zostali przewiezieni do obozu zagłady w Treblince.

Producentem „Mir Kumen On” było Stowarzyszenie Sanatorium Dziecka im. Włodzimierza Medema, a współfinansowała go żydowska socjalistyczna partia Bund. Niedopuszczony do rozpowszechniania przez cenzurę filmową, był prezentowany w Polsce na licznych pokazach prywatnych. Oficjalna premiera filmu odbyła się we Francji. Restauracja filmu była wspólnym projektem Filmoteki Narodowej, The Museum of Modern Art, Deutsche Kinemathek oraz Lobster Films. Prace zakończono w 2016 roku.

Impreza towarzysząca – pokaz w ramach przeglądu filmowego organizowanego we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym

Bilety w cenie 12 zł (ulgowe) i 14 zł (normalne) do nabycia w kasie kina, rezerwacje: iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl; tel. 22 462 72 60


godz. 19.00 „PSALM”, REŻYSERIA JERZY LACH – SPEKTAKL TEATRU OPERA MODERN (PREMIERA)

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Pl. Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej) | impreza biletowana

Libretto, inscenizacja i reżyseria: Jerzy Lach

Muzyka: Krzysztof Kozłowski, ruch sceniczny: Bartłomiej Ostapczuk, scenografia: Sławomir Szondelmajer, aranżacja muzyczna: Joachim Łuczak

kostiumy: Studentki Wydz. Scenografii ASP w Warszawie – Klaudia Klimka, Olga Mazur, Aleksandra Seges, Katarzyna Zabłocka, światła: Jędrzej Skajster

Obsada/soliści: Hasmik Sahakyan (Ona), Jasin Rammal-Rykała (On), Monika Łopuszyńska (Żona), Artur Janda (Prezes), Grzegorz Hardej (Śmierć) oraz aktorzy z Warszawskiego Centrum Pantomimy: Paulina Staniaszek, Ewelina Grzechnik, Paulina Szczęsna, Magdalena Kultys, Karolina Stanisławska, Kinga Wojaczek, Moti Vation, Bartłomiej Ostapczuk / Bartosz Rękawek

Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Hashtag Ensemble w składzie: Marta Grzywacz (głos, elektronika), Paweł Janas (akordeon), Krzysztof Kozłowski (syntezatory), Przemysław Daniłowicz (gitara) oraz Kwartetu Smyczkowego TheTonacja w składzie: Joachim Łuczak (I skrzypce), Anna Jaskanis (II skrzypce), Justyna Kostrzoń (altówka), Kamila Wyrzykowska (wiolonczela)

W nowatorskiej formie modernistycznego spektaklu operowego zostanie przywołany podstawowy mit ideologii chrześcijańskiej – opowieść o wypędzeniu z raju Adama i Ewy. Pod postaciami pary kochanków, którzy próbują szukać zrozumienia i akceptacji w świecie zewnętrznym, kryją się dzisiejsi uchodźcy. Dla tych, co utracili „raj”, podstawową wartością jest miłość, ale dla świata zewnętrznego – wierność dogmatom. 

W spektaklu wykorzystano teksty z powieści „My, marzyciele” Mbue Imbolo oraz wybrane fragmenty biblijne z Księgi Koheleta, Apokalipsy św. Jana oraz Psalmy 3, 23.

Impreza towarzysząca. Projekt dofinansowany przez m. st. Warszawa

Bilety w cenie 40/60/80 zł do nabycia na stronie Teatrstudio.pl oraz od 24 lipca w kasie Teatru Studio przy Pl. Defilad 1. Rezerwacje: +48 22 656 69 41, +48 22 620 21 02 (w godzinach otwarcia kasy), bilety@teatrstudio.pl


godz. 19.30 PROGRAM SŁOWNO-MUZYCZNY INDIE LEŚMIANEM PACHNĄCE” W WYKONANIU: MANDARA PURANDARE, WALDEMARA RYCHŁEGO ORAZ ELŻBIETY ROJEK

Piwnica Na Wójtowskiej, ul. Zakroczymska 11, wejście od ul. Wójtowskiej | impreza biletowana 

„Indie Leśmianem pachnące” to wybór wierszy Bolesława Leśmiana oraz „bliźniaczych” wierszy poetów indyjskich: Manika Godghate (Grace), Borkara oraz Aartiego Prabhu. To odkrywanie wątków hinduskich w poezji Leśmiana. To „plątanie” języka polskiego i języka leśmianowskiego z językami marathi i hindi. To szukanie dźwięku i nastroju poetyckiego w połączeniu dwóch, jakże różnych krajobrazów – słonecznego krajobrazu Indii i mglistego krajobrazu Polski. To leśmianowskie przedświty, świty, południa, popołudnia i głębokie noce „zaślubione” z hinduskimi ragami. z których każda jest przyporządkowana konkretnej porze dnia i nocy. To inspirująca, słowno-muzyczna podróż do Indii oraz podróż poprzez Polskę Leśmiana, przy akompaniamencie m.in. gitary, harmonium, tabli, dar-buki.

To miłość do polskiej poezji Mandara Purandare – aktora, wykładowcy języka hindi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; ciekawość nowego świata muzycznego Waldemara Rychłego – z wykształcenia architekta, kompozytora i muzyka, współtwórcy legendarnego Kwartetu Jorgi oraz bycie pomiędzy słowem a muzyką Elżbiety Rojek – aktorki i wokalistki, m.in. Orkiestry Św. Mikołaja, a także wieloletniej aktorki Teatru Gardzienice.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Staromiejski Dom Kultury

Bilety w cenie 25 zł, zasady rezerwacji biletów na stronie Scenapw.sdk.pl


godz. 19.30 „MUZYKA ZE SKARBNICY ŻYDOWSKIEJ”

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny


20.00 DOS JIDISZE LID” – SPOTKANIE Z DANIELEM KAHNEM I ANNĄ ROZENFELD

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Daniel Kahn, muzyk i kompozytor, aktor i reżyser, lider zespołu The Painted Birds i Anna Rozenfeld, aktorka i malarka, znawczyni kultury i języka jidysz – znani publiczności przedstawiciele współczesnego Jidyszlandu będą rozmawiać w języku jidysz, po angielsku i po polsku.

Tematem spotkania będą żydowska pieśń i wiersz – dos jidisze lid.


godz. 20.00 SINGER JAZZ FESTIVAL: “ASEMAN – WHERE THE MUSIC CROSSES BORDERS” [NIEBO – TAM, GDZIE MUZYKA PRZEKRACZA GRANICE] – KONCERT ASEMAN BAND |IR/AT, IL/US|, W SKŁADZIE: GOLNAR SHAHYAR (ŚPIEW), MAHAN MIRARAB (GITARA), HADAR NOIBERG (FLET), RINA KAĆINARI (WIOLONCZELA), AMIR WAHB (PERKUSJA)

Duża scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana

Aseman to nowy, niezwykle interesujący zespół grający jazz i world music, inspirujący się w swojej twórczości bogatą kulturą Iranu i Izraela. Założony został przez czworo mieszkających w Wiedniu Irańczyków oraz mieszkającą w Nowym Jorku Izraelkę Hadar Noirberg. Zaciekawieni nawzajem kulturą i dziedzictwem muzycznym krajów, z których pochodzą, tworzą silny, niepowtarzalny dźwięk i są dowodem na twórczą więź i przyjaźń ponad wszelkimi podziałami politycznymi.

Impreza zorganizowana we współpracy z Austriackim Forum Kultury

Bilety do nabycia na Eventim.pl i Teatr-zydowski.art.pl oraz od 31 lipca w kasie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56