30 SIERPNIA 2018, czwartek


godz. 11.00-17.00 SESJA NAUKOWA „ETNOGRAFIA ŻYDOWSKA”

Opieka naukowa: dr Martyna Steckiewicz (Centrum Kultury Jidysz)

Tematem przewodnim tegorocznej sesji naukowej będą różne zbliżenia i punkty przecięcia antropologii i studiów żydowskich. Przyjrzymy się zarówno folklorowi żydowskiemu w badaniach muzyki, wierzeń czy historii ludowych, jak i obrazowi życia żydowskiego w tradycyjnych kulturach sąsiednich oraz w kulturze współczesnej. Zajmiemy się tradycjami żydowskiej etnografii i jej wielorakimi związkami z etnografią polską. Zaproszeni prelegenci przedstawią sylwetki etnografów żydowskiego folkloru, między innymi Reginy Lilientalowej oraz Chaima Chajesa. Wśród zaproszonych naukowców znajdą się: mgr Bella Szwarcman-Czarnota, dr Piotr Grącikowski, dr hab. Anna Engelking, dr Karolina Szymaniak, mgr Agnieszka Jeż. Tegoroczna sesja stanowi zapowiedź semestru zimowego Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego poświęconego tej tematyce.

Szczegółowy program wystąpień dostępny jest na stronach internetowych Fundacji Shalom: www.shalom.org.pl oraz Centrum Kultury Jidysz: www.jidyszland.pl.

Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15

Wstęp wolny

 


godz. 16.30 „DZIGAN & SCHUMACHER FOREVER” [NIEŚMIERTELNI DŻIGAN I SZUMACHER] SPOTKANIE Z CYKLU „OPOWIEDZ MI SWOJĄ HISTORIĘ” ZE SHMUELEM ATZMONEM-WIRCEREM, Z UDZIAŁEM ANAT ATZMON

Dlaczego Shmuel Atzmon-Wircer, wybitny izraelski aktor i reżyser, wraz ze swoją córką, aktorką i piosenkarką Anat Atzmon, zdecydował się zaprezentować postaci dwóch największych żydowskich komików XX wieku? Żeby się tego dowiedzieć, trzeba przyjść na spotkanie.

Nie będzie to jednak zwykłe spotkanie. Raczej spektakl, do tego dość niepowtarzalny – pełen nie tylko humorystycznych historii przedstawiających w sposób wieloaspektowy bogate życie czarującego duetu Dżigana i Szumachera czy też po prostu żydowskiego humoru. Spotkanie wypełnią piosenki i opowieści wymieszane z fragmentami filmów z występów sławnych komików.

Shmuel Atzmon-Wircer urodził się w Polsce, do Izraela przyjechał w 1948 roku. Był aktorem i reżyserem w Teatrze Narodowym „Habima”, współzałożycielem m.in. awangardowego teatru „Zavit” oraz słynnej „Trójki Szmulów”. W 1987 roku w Tel Awiwie założył teatr żydowski „Yiddishpiel” i przez lata był jego naczelnym dyrektorem i kierownikiem artystycznym.

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

 


godz. 17.00 „GDZIE JEST MÓJ HOMEL?” – SPEKTAKL TADEUSZA KWINTY WG ILII ERENBURGA

Wystąpi: Tadeusz Kwinta, teksty songów: Elżbieta Kuryło, muzyka: Andrzej Zarycki

Monodram aktorsko-wokalny, zawierający przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca, stworzony w oparciu o książkę „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” Erenburga. Opowieści „krawca mężczyźnianego” z Homla, którego porwał w szeroki świat wiatr historii. Opowieści o człowieku broniącym swej godności humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swego narodu.

Spektakl pełen muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy, w którym oprócz Tadeusza Kwinty występują muzycy z Piwnicy pod Baranami – pianista i skrzypek.

Tadeusz Kwinta – aktor, reżyser, wokalista, autor sztuk, prezenter telewizyjny. Związany był z wieloma teatrami, ma w swoim bogatym dorobku liczne role teatralne i filmowe, współpracę z radiem i telewizją. Znakomity warsztatowo, wszechstronny artysta, brawurowo wygłaszający przezabawne skecze oraz pieśni o różnym diapazonie nastroju. Z Piwnicą pod Baranami związany od początku jej istnienia. W kabarecie występuje do dzisiaj.

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana – szczegóły w cenniku

 


godz. 17.00 SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STOWARZYSZENIA DZIECI HOLOCAUSTU W POLSCE

Prowadzenie: Joanna Sobolewska-Pyz

Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” skupia osoby ocalone z Zagłady, które ze względu na żydowskie pochodzenie były skazane przez okupanta hitlerowskiego na eksterminację i z tego powodu przebywały w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach zagłady lub zmuszone były do ukrywania swojej tożsamości, przy czym w dniu rozpoczęcia II wojny światowej miały nie więcej niż 13 lat lub urodziły się w czasie wojny.

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny

 


godz. 17.30 Opowiedz mi swoją historię: spotkanie z Lorinem Sklambergiem |US|, głównym wokalistą legendarnego zespołu Klezmatics

Wokalista zespołu Klezmatics i zdobywca nagrody Grammy Lorin Sklamberg to czołowy reprezentant tradycyjnej żydowskiej techniki głosowej i songów w języku jidysz. Legendarny krytyk muzyczny Robert Christgau opisał jego głos jako „transcendentny, eteryczny i zmysłowy”… Od czasu stworzenia legendarnego zespołu klezmerskiego w 1986 roku, artysta był adresatem wielu tego rodzaju hołdów, a jego głos można usłyszeć na około 50 płytach. Lorin Sklamnerg od prawie 25 lat współpracuje z YIVO Institute for Jewish Research, obecnie na stanowisku archiwisty dźwięku. Przez 14 lat był koordynatorem KlezKamp: Programów Artystycznych Folk Jidysz oraz współzałożycielem Living Traditions. Komponuje też również muzykę filmową, występuje w filmach, pokazach tanecznych, na scenie, jest także producentem muzycznym.

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

 


godz. 17.30 KLUB MIŁOŚNIKÓW KULTURY ŻYDOWSKIEJ: „SYJONISTKA – FEMINISTKA – PISARKA – POSŁANKA NA SEJM II RP: RÓŻA POMERANZ-MELZER” – WYKŁAD MARII ANTOSIK-PIELI

Maria Antosik-Piela – polonistka, badaczka literatury polsko-żydowskiej. Współautorka tomów: „Twarzą ku nocy. Twórczość literacka Maurycego Szymla”, Anda Eker. „Miłość stracona, Literatura polsko-żydowska 1861-1918. Antologia”.

Menora InfoPunkt, pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Wstęp wolny

 


godz. 18.00 „O NATURZE ANIOŁÓW” – WYKŁAD HANNY KOSSOWSKIEJ

W Torze pojawiają się stworzenia skrzydlate, których miejsce znajduje się przy Tronie HaSzem. Nazwane są serafami, cherubami czy ogólnie – Malachim. W wizji Ezechiela szczególnym rodzajem bytów anielskich są trony, wielookie koła Boskiego Rydwanu.

Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. Całe ich ciało: plecy, ‎ręce i skrzydła było wypełnione dookoła oczami – zdanie to, według opisu Ezechiela, dotyczy Anioła Śmierci zwanego Malch ha Mawet. To istota towarzysząca człowiekowi od narodzin do śmierci.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o imionach, funkcjach, miejscu przebywania aniołów, a także o ich specyfice według Tory i Kabały.

Zorganizowano we współpracy z księgarniami BookBook

Księgarnia BookBook MDM, ul. Koszykowa 34/50

Wstęp wolny

 


godz. 18.00 WARSZTATY KULINARNE Z SABINĄ FRANCUZ

Aszkenazyjskie smaki na każdą okazję – zobaczycie jak wiele możliwości drzemie w prostych składnikach, jakimi dysponowały nasze babki. Własnoręcznie przygotujemy pieczywo, przetwory i sałatki, urozmaicone letnimi przepisami przedwojennej litewskiej restauratorki, Fani Lewando. Cały ten trud po to, aby na koniec zasiąść przy wspólnym stole i w pełni zakosztować uroku aszkenazyjskich receptur.

W menu między innymi: letnie konfitury Fani Lewado, chałka, matzobrei i matzogranola, sałatka z marchewki i suszonych owoców, grillowane gruszki z rukolą i orzechami, zupa fasolowa z selerem.

Sabina Francuz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, właścicielka „Głodnych Kawałków”- przedsięwzięcia kulinarnego łączącego food design i domowe tradycje kulinarne. Inicjatorka kolektywu #NotSoKosher, niezależnej grupy eksplorującej polsko-żydowskie korzenie kulinarne. Od 5 lat współpracuje z Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie. Mieszka w Krakowie i Atenach.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Menora InfoPunkt, pl. Grzybowski 2 (wejście przez Charlotte Menora)

Czas trwania: 3-4 godziny

Bilety: 180 zł. Dostępne na stronie: bilety.polin.pl oraz w kasach Muzeum POLIN.

 


godz. 18.00 SPACER EDUKACYJNY: „HISTORYCY, PISARKI I LISTONOSZ – CZŁONKOWIE KONSPIRACYJNEJ GRUPY ONEG SZABAT W PRZESTRZENI GETTA WARSZAWY”

Oprowadza: Olga Szymańska

Podczas spaceru poznamy biografie członków grupy Oneg Szabat – twórców Podziemnego Archiwum Getta Warszawy. Przestrzeń getta była dla nich, jak i dla około pół miliona uwięzionych w nim Żydów, niebezpieczna i opresyjna. Dlatego też działalność konspiracyjnej grupy, polegająca na skrupulatnym i wszechstronnym dokumentowaniu losu Żydów pod okupacją niemiecką a następnie ich Zagłady, stanowiła jeden z największych przejawów cywilnego i intelektualnego oporu. W trakcie spaceru nie tylko przedstawione zostaną bliżej poszczególne sylwetki współpracowników Oneg Szabat, ale także miejsca istotne ze względu na pracę grupy.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: rezerwacja@jhi.pl, w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 30 sierpnia.

 


godz. 18.00 SINGER JAZZ FESTIVAL: RGG |PL| FEAT. VERNERI POHJOLA |FI|

Wystąpią: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja), Verneri Pohjola (trąbka)

Trio RGG wraz z Vernerim Pohjolą, trębaczem i kompozytorem z Helsinek zaprezentuje muzyczny projekt CONTEMPORARY SONUS. Zespół RGG wystąpi w składzie: Łukasz Ojdana – wyrazisty pianista z najmłodszej generacji muzyków europejskich, Maciej Garbowski – kontrabasista eksplorujący motywy XX-wiecznych twórców i spajający swe kompozycje słowiańskim liryzmem oraz Krzysztof Gradziuk – uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych perkusistów współczesnej europejskiej sceny muzycznej.

Zorganizowano we współpracy z Ambasadą Finlandii

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Impreza biletowana – szczegóły w cenniku

 


godz. 18.00 PROJEKCJA FILMU „ŚLUBOWANIE” [TKHIJES KHAF], REŻ. HENRYK SZARO, ZYGMUNT TURKOW (POLSKA 1937, 88 MIN), POKAZ Z TAŚMY 35 MM

Scenariusz: Henryk Bojm, zdjęcia: Stanisław Lipiński, scenografia: Jacek Rotmil, Stefan Norris; muzyka: Izo Szajewicz, kierownictwo produkcji: Maria Hirszbein

Projekcję poprzedzi prelekcja Magdaleny Wójcik z Żydowskiego Instytutu Historycznego. 

Dźwiękowy remake w języku jidysz filmu Zygmunta Turkowa z 1924 roku. W domu sławnego cadyka dwaj przyjaciele ślubują, że jeśli ich dzieci będą odmiennych płci, to połączą je węzłem małżeńskim. Opowieść zmierza do szczęśliwego finału, ponieważ po latach młodzi Rachela i Jakub spotykają się i momentalnie w sobie zakochują. Niepomni złożonej przysięgi ojcowie mają jednak wobec nich inne plany. Wówczas za parą wstawia się nie tylko cadyk, ale i sam prorok Eliasz, który za sprawą cudownych zdarzeń stara się przywołać mężczyzn do porządku.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Filmotekę Narodową-Instytut Audiowizualny we współpracy z Żydowskim Instytutem Historycznym

Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a, sala Stolica

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina, rezerwacje: iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl; tel. 22 848 33 33

 


godz. 18.00 ROZMOWA: „WSPÓŁCZESNY IZRAEL. JAK SIĘ ZMIENIA? JAKIE MA PROBLEMY?”

Dyskusja o niezwykłym tyglu kulturowym. Kraju, w którym część mieszkańców ściśle przestrzega praw religijnych, podczas gdy inni z nich się wyłamują, w którym przedstawiciele różnych światów żyją często osobno, choć obok siebie. Współistnienie wszystkich to wielka szkoła tolerancji.

Zorganizowano we współpracy z księgarniami BookBook

Księgarnia BookBook MDM, ul. Koszykowa 34/50

Wstęp wolny

 


godz. 18.30 POKAZ FILMU „CZŁOWIEK ZA BURTĄ. ŁODZIANIE 50 LAT PO MARCU”

Pomysł i realizacja: Kamila Bogulewska, wywiady: Aleksander Milchtach Sław, opracowanie graficznie: Bartosz Dąbrowski, montaż: Gabriela Kołodziej, tłumaczenie: Joanna Sienkiewicz

Produkcja: Foto Bart GbR/www.bartek.be

Opowieści łódzkich Żydów o ich walce o przetrwanie, o tym, co zyskali, o tym, co utracili wyjeżdżając lub pozostając w PRL-owskiej Polsce, gdzie antysemickie prześladowania po marcu 1968 roku nie zostawiały im ani widoków, ani nadziei na możliwość prowadzenia normalnego życia w ich kraju.

Zmontowane wywiady tworzą film dokumentalny opowiadający o ich emocjach i przeżyciach, o ich spojrzeniu na życie w Polsce, na wyjazd, na ich emigracyjne doświadczenia z perspektywy 50 lat. Wśród bohaterów filmu znaleźli się m.in. aktorka i reżyserka Gołda Tencer, muzyk Marian Lichtman oraz reżyser i pisarz Andrzej Krakowski.

Po projekcji z publicznością spotkają się twórcy projektu: Kamila Bogulewska, Aleksander Milchtach Sław i Joanna Podolska (Centrum Dialogu).

Zorganizowano we współpracy z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15

Wstęp wolny

 


godz. 19.00 „KILKA OBCYCH SŁÓW PO POLSKU” – SPEKTAKL TEATRU ŻYDOWSKIEGO REALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z TEATREM POLSKIM W WARSZAWIE

Reżyseria: Anna Smolar, tekst i dramaturgia: Michał Buszewicz, scenografia: Anna Met, kostiumy: Marta Kuliga, muzyka: Jan Duszyński, światła i video: Rafał Paradowski, montaż video: Rafał Listopad, choreografia: Paweł Sakowicz, asystentka reżyserki: Alicja Kobielarz, asystentka scenografki i kostiumografki: Maria Duda

Obsada: Grażyna Barszczewska, Marcin Błaszak, Katarzyna Herman, Barbara Kurzaj, Marta Kurzak, Rafał Rutowicz, Joanna Rzączyńska, Paweł Sakowicz (gościnnie), Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Marek Węglarski

Spektakl o Marcu ’68 pokazanym z zupełnie innej perspektywy, niż robiono to dotychczas. Anna Smolar i Michał Buszewicz tak piszą o przedstawieniu:

Spotykamy się w pięćdziesiątą rocznicę Marca ’68 i przyglądamy młodszemu pokoleniu. Kim są dzieci emigrantów marcowych? Jak wyglądało ich dzieciństwo, jak kształtowała się ich tożsamość narodowa, kulturowa, religijna? Czy Marzec żyje dalej gdzieś w nas i może dać o sobie znać w kolejnych pokoleniach? Co młode pokolenie wie o tamtych wydarzeniach? Co dostajemy w spadku, jakie wspomnienia, obrazy, klisze? Ile Marca w nas? Jak wygląda wymiana między pokoleniami o diametralnie różnych doświadczeniach? Dlaczego rozmowa z rodzicami o przeszłości jest czymś, na co tak trudno się odważyć?

Ważnym materiałem dla powstania spektaklu są również rozmowy, które Mike Urbaniak przeprowadził w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Anna Smolar – polsko-francuska reżyserka teatralna, tłumaczka. Absolwentka literaturoznawstwa na Uniwersytecie Paris Sorbonne. Laureatka Paszportów Polityki 2016 za tworzenie kameralnego i empatycznego teatru, w którym podejmuje tematy zepchnięte na margines. Z Teatrem Żydowskim współpracuje od 2015 roku. W tym czasie wyreżyserowała dostrzeżony i nagrodzony przez krytyków teatralnych spektakl „Aktorzy żydowscy” i „Kilka obcych słów po polsku”.

Impreza towarzysząca, czas trwania 2 godz., bez przerwy, spektakl w języku polskim

Teatr Polski, ul. Karasia 2

Impreza biletowana – szczegóły w cenniku

 


godz. 19.30 JIDYSZ NA TRAWIE: „IZBA, SHTIBL I GLOBALNA WIOSKA” – KONCERT POLINY SHEPHERD & LORINA SKLAMBERGA |UK/US|

Wystąpią: Polina Shepherd (wokal, fortepian), Lorin Sklamberg (wokal, gitara, akordeon, fortepian)

Najwyższej próby melanż utworów klezmerskich i rosyjskich w wykonaniu brytyjskiej piosenkarki urodzonej na Syberii oraz wokalisty nagrodzonego Grammy zespołu Klezmatics.

Jidysz folk i słowiańskie melodie śpiewane w jidysz, pieśni z Odessy, melodie klezmerskie z rosyjskimi tekstami, pieśni wiejskich zespołów sprzed wieku i nowoczesny oryginalny materiał zgłębiający muzyczne połączenie stepów i sztetli w nowym świecie, w którym muzyka nie zna granic…

Duet prezentuje swoiste połączenie pomysłów i nastrojów, odzwierciedlonych w utworach przez nich skomponowanych lub wybranych, które w ramach tego unikalnego projektu zyskały nowe brzmienie.

…posłuchaj dwóch głosów stworzonych, by śpiewać razemrazem [Ari Davidow, The Klezmershack]

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp wolny

 


godz. 19.30 „LOSY FILMOWYCH EMIGRANTÓW’68: MŁODSZA GENERACJA” – WYKŁAD ANDRZEJA KRAKOWSKIEGO

 

Wyjechali często nie ukończywszy studiów filmowych, nie zdążywszy rozpocząć swoich karier w Polsce. Byli młodzi, utalentowani i wrażliwi. Jak dali sobie radę na emigracji? Podobnie jak wszyscy inni emigranci. Jedni wrócili na uczelnie, ukończyli studia i zaczęli odnosić sukcesy, inni, nie dając sobie rady, musieli szukać innych zawodów.

Marek Rozenbaum, Józef Lewartowski, Katarzyna Forbert, Włodzimierz Beatus, Helena Kaut i inni…

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny

 


godz. 20.00 KONCERT: MARCIN WYROSTEK & CORAZON |PL|

W składzie: Marcin Jajkiewicz (wokal), Marcin Wyrostek (akordeon), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Agnieszka Haase-Rendchen (fortepian), Piotr Zaufal (bas), Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne)

Marcin Wyrostek & CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała muzyków do tworzenia tang we własnych jazzowych i musicalowych aranżacjach. Doprowadziło to do powstania w 2010 roku płyty „Magia del Tango”, która finalnie osiągnęła status potrójnej platyny. Początkowo repertuar zespołu oparty był na kompozycjach Astora Piazzoli i Richarda Galiano. Bałkańskie fascynacje sekcji rytmicznej zespołu przyczyniły się do nagrania w 2011 roku ethno-folkowej płyty „Coloriage” (podwójna platyna). Efektem tej fuzji muzycznych pragnień był wydany w 2015 roku album „For Alice”, będący autorskim podsumowaniem Marcina jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych, w tym licznych występów z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Obecnie w repertuarze zespołu pojawiły się także utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka „Polacc”, uzupełniając wcześniejszy międzynarodowy repertuar o muzykę o korzeniach polskich. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi jak i kompozycje wielkich mistrzów.

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana – szczegóły w cenniku

 


godz. 21.00 SINGER JAZZ FESTIVAL: KONCERT THEO JÖRGENSMANN |D| & SUNDIAL TRIO |PL|

 

Wystąpią: Theo Jörgensmann (klarnet), Wojciech Jachna (trąbka), Grzegorz Tarwid (fortepian), Albert Karch (perkusja)

Sundial Jachna/Tarwid/Karch to jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat na polskiej scenie jazzowej. W skład zespołu wchodzi Wojciech Jachna, jeden z najbardziej interesujących obecnie trębaczy polskich oraz dwóch młodszych metrykalnie, ale muzycznie świadomych i dojrzałych absolwentów prestiżowego Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze – pianista Grzegorz Tarwid i perkusista Albert Karch. Słuchając koncertów tria ma się wrażenie przysłuchiwania się muzycznej dyskusji przyjaciół. Owocem tej współpracy są dwa wydane dotychczas albumy: „Sundial” (2014, nagrodzony tytułem Top Note miesięcznika JazzPress) oraz „Sundial II” (2016), skrzące się od pomysłów – od delikatnej kameralistyki, poprzez nowoczesny akustyczny mainstream, aż po elementy improwizacji free.

Wysmakowana, elegancka muzyka dla tych, którzy lubią w skupieniu poszerzać dźwiękowe horyzonty. [Rafał Zbrzeski, Lizard Magazyn]

Towarzyszyć im będzie Theo Jörgensmann, uznawany za najwybitniejszego klarnecistę europejskiej sceny jazzowej.

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6

Wstęp wolny