Festiwal Warszawa Singera w GÓRZE KALWARII

Impreza towarzysząca zorganizowana we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii


26 SIERPNIA 2017, niedziela


godz. 18.00 KONCERT: MARCIN I BARTŁOMIEJ OLEŚ DUO „SPIRIT OF NADIR”

„Spirit of Nadir” to pełna kulturowych odniesień fuzja jazzu, muzyki żydowskiej, arabskiej, unikalnych brzmień, wirtuozerii, będąca magiczną wędrówką przez świat dźwięków orientu. To dziesięcioczęściowa suita składająca się z zaaranżowanych na kontrabas i instrumenty perkusyjne tradycyjnych motywów z pieśni sefardyjskich i aszkenazyjskich oraz autorskich kompozycji inspirowanych muzyką żydowską.

Oleś Brothers, czyli kontrabasista Marcin Oleś i perkusista Bartłomiej Oleś zaliczani są do ścisłej czołówki polskiego jazzu i muzyki improwizowanej. Ich oryginalne podejście do tworzenia muzyki można prześledzić na blisko czterdziestu albumach! Mają status jednych z najkreatywniejszych artystów na polskiej i europejskiej scenie muzycznej. Współpracują z najlepszymi muzykami z całego świata, są doceniani przez krytyków – „Muzycy roku” (2016) wg Radio Jazz i Jazz Press.

Góra Kalwaria Kino Uciecha, ul. Sajny 14

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, ul. Białka 9 oraz na stronie biletyna.pl i bezpośrednio przed koncertem w kasie Kina Uciecha