Festiwal Warszawa Singera w RADZYMINIE

Impreza towarzysząca zorganizowana we współpracy z Urzędem Mista i Gminy Radzymin oraz z Biblioteką Publiczna Miasta i Gminy Radzymin


24 SIERPNIA 2018, piątek

 


godz. 18.00  „POWAGA I RADOŚĆ” – WERNISAŻ WYSTAWY HARRY’EGO WEINBERGA

Autor wystawy otwiera przed nami świat współczesnych Żydów w Polsce. Ich uroczystości i obyczaje prezentuje w cyklach reportaży „Shabat Shalom”, „Warsztaty tańca żydowskiego”, „Leżajsk – pielgrzymka do grobu cadyka Elimelecha”, „Uroczystość obrzezania” oraz „Ślub Natana i Rachel”. Ostatnio poświęcił się fotografowaniu ul. Próżnej, więc na wystawie zobaczymy także fotoreportaż „Portret ulicy Próżnej…i nie tylko”.

Harry Weinberg – wieloletni fotoreporter, członek ZPAF, brał udział w wielu wystawach polskich i zagranicznych. Laureat I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej, wyróżniony srebrnym medalem na wystawie fotografii wojskowej w Paryżu.

Miejska Sala Koncertowa im. F. Chopina w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 Maja 15

Wstęp wolny

 


godz. 19.00 „OD SERCA DO SERCA” – RECITAL MONIKI CHRZĄSTOWSKIEJ W REPERTUARZE WIERY GRAN

Akompaniament: Paweł Leszczyński

Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki Warszawy usłyszymy „Tango notturno”, „Trzy listy” i „La vie en rose” – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem „Gdy w ramiona bierze mnie” – a także m.in. utwór „The Man I Love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem Mariana Hemara („Człowiek, którego kocham”).

Piosenki gwiazdy przedwojennego kabaretu w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej, z akompaniamentem Pawła Leszczyńskiego – występującego w repertuarze klasycznym i jazzowym akordeonisty i pianisty, laureata międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, to prawdziwa perełka wieczoru. Koncert wzbogacony będzie narracją na temat epizodów z życia zawodowego i prywatnego Wiery Gran.

Monika Chrząstowska to artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, współpracowała też z Teatrem Rampa, Teatrem Telewizji i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym wystąpiła w słynnym „West Side Story” w reż. Laco Adamika.

Miejska Sala Koncertowa im. F. Chopina w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 Maja 15

Wstęp po potwierdzeniu obecności, rezerwacja wejściówek: salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl, tel. 22 786 50 24