FESTIWAL WARSZAWA SINGERA W LEONCINIE

Zorganizowano we współpracy z Urzędem Gminy Leoncin

Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” już po raz czwarty zawita do Leoncina – miejscowości, w której ponad sto lat temu urodził się I.B. Singer. Mieszkańców Leoncina i wszystkich przybyłych gości czeka wyjątkowe spotkanie z kulturą żydowską.

 

20 SIERPNIA 2017, niedziela

 

godz. 18.00 „LEONCIN – MOJE SZTEJTEŁE” – KONCERT PIOSENEK ŻYDOWSKICH W WYKONANIU DANUTY STANKIEWICZ

Skwer przy Urzędzie Gminy Leoncin, ul. Partyzantów 3 | impreza plenerowa, wstęp wolny

Program muzyczny zawierający znane i nieznane utwory o tematyce żydowskiej – we współczesnych aranżacjach pianisty Michała Salamona – pokazujący bogactwo tej kultury, jej mądrość i jej emocjonalność: od smutku do radości. Uniwersalny wymiar koncertu trafia do szerokiej publiczności, a jego dopełnieniem jest ciekawa interpretacja piosenek w wykonaniu Artystki.

Danuta Stankiewicz – polska piosenkarka. Absolwentka m.in. Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i Państwowej Szkoły Muzycznej Warszawie, stypendystka Ministra Kultury w Polsce oraz Rządu Francuskiego, laureatka najwyższego odznaczenia polskiego Ministerstwa Kultury „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Występowała m.in. w popularnym poznańskim kabarecie „Tey”, koncertowała w ponad 30 krajach na kilku kontynentach, była nagradzana na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Wydała 25 płyt solowych, nagrała około 350 piosenek, występowała na prawie 10 tysiącach koncertów.